Прийом замовлень по телефону: з 09.00 до 20.00 без вихідних

Які марки сталі використовуються в складаних ножах?

05.02.2022

марки сталі в складаних ножах

Коли вибираєте складаний ніж, дуже важливо звернути увагу на ножову сталь. Від цього залежить, наприклад, міцність, простота заточування та антикорозійні властивості клинка. Як тільки визначились з маркою сталі, вам уже набагато простіше вибрати та купити складаний ніж.

Інформація про складані ножі

Складаний ніж — компактний виріб з металу та інших елементів, який складається з пересувного клинка та руків’я. Щоб дістати клинок, як правило, використовується шпеньок або фліпер. А фіксація виконується за допомогою спеціального замка.

Які задачі можуть ефективно виконувати клинки, можна зрозуміти з того, які марки ножової сталі використовуються. Не існує універсальних варіантів. Бажано завжди підбирати сталь під кожну задачу окремо. Наприклад, лезо буде твердим і гострим, але пошкодиться при ударних навантаженнях. А може бути таке, що воно буде міцним і гнучким, але при роботі швидко затупиться.

Створюється сталь з вуглецю, заліза та різних домішок. У процесі виробництва виконується прокат, кування, спікання та термічна обробка.

ножові марки сталі

Популярні ножові марки сталі

Х12МФ. Виробляється на підприємствах в Україні та Росії. Сплав дуже міцний, твердий, стійкий до зносу, до того ж довго утримує гостроту ріжучої кромки. Також вона легко оброблюється, нормально шліфується, а заточується без особливих складнощів. До недоліків відноситься зайва крихкість і можливість корозії при тривалому контакту з агресивним середовищем. Сталь додатково легується молібденом і ванадієм. Ці домішки зміцнюють клинок.

95х18. Випускається в Росії. У складі багато вуглецю (до 1%), його кількість визначає твердість і міцність сплаву. Хрому — близько 19%, а це дуже високий показник, який означає, що сталь вкрай стійка до корозії. Також у сплаві є нікель, марганець, кремній і титан, які сильно зміцнюють сталь. А гартують її до 62 HRC. До негативних сторін відноситься: складність обробки, необхідність дотримуватися строгих вимог за термічної обробки, а також труднощі шліфування та заточування.

420HC. Використовується виробниками по всьому світу. Вуглецю в складі — 0,4-0,6%, а хрому — 14%. Гартування можливе до 57 HRC. Сплав дуже твердий, також він добре утримує гостроту ріжучої кромки. При цьому клинки, що отримують, просто шліфуються та поліруються.

154CM. Американська сталь, яку з самого початку використовували для створення лопаток газових турбін. Але потім вона прижилась у ножовій індустрії. У сталі 154CM вуглецю більше ніж 1%, а хрому є близько 14%. Гартують її до 60 HRC. Тому вона дуже міцна, чудово чинить опір корозії, а також добре утримує гостроту ріжучої кромки.

A2. Інструментальна сталь, яка виробляється в США. Підходить не тільки для ножів, але й для деталей верстаків і механізмів обробки металу. Через хром і молібден сплав достатньо твердий і міцний. Цих матеріалів у складі близько 6%, а це немало. Також у сталі гостра ріжуча кромка, добра зносостійкість, лезо легко заточувати, а твердість клинка доходить до 59 HRC.

D2. Ще одна американська сталь. Її розробляли ще в 60-х роках XX століття для цілей машинобудування та промисловості. Зараз же вона використовується й для виробництва ножів. Особливості: висока твердість (вуглецю приблизно 1,5%, що дуже багато), відносна стійкість до корозії (хрому всього 12%) та непогана в’язкість.

9Cr18MoV. Цифра 9 означає, що в сплаві приблизно 0,9% вуглецю. Cr18 — тобто хрому буде близько 18%. Mo — це молібден, а V — це, відповідно, ванадій, які є в сплаві. Загартування виконується до показника в 58 HRC. Показники свідчать, що сталь прослужить довго, буде гарно утримувати заточування, до того ж вона чудово буде чинити опір корозії. Ця та схожі за характеристиками сталі використовуються в ножах SKIF.

Де купити складані ножі з хорошою сталлю?

Величезний вибір складаних ножів є в інтернет-магазині SKIF Knives. Ви легко зможете вибрати варіант, який підходить за ціною, можливостями та зовнішнім виглядом. Будьте впевнені, магазин SKIF Knives пропонує товари з максимальною якістю за свої гроші. При цьому на ножі діє гарантія від виробника на один рік.