Прийом замовлень по телефону: з 09.00 до 20.00 без вихідних

Як вибрати edc-ніж? Недорогий ніж на кожен день

13.09.2021

Недорогий ніж на кожен день

Складаний ніж - це та річ, той інструмент, який поруч з нами все життя так чи інакше. Починаючи з базових потреб на кшталт кухонних, де ніж один з найнеобхідніших інструментів, закінчуючи полюванням і промислом, де ніж виконує більш складну функцію. Один і той самий ніж може бути застосовний для всього спектру різних завдань? Відповідь - ні. Для кожної із задач людина застосовує спеціальний ніж, як застосовує будь-який цільовий інструмент, за винятком крайніх випадків. Отже, на кухні можна помітити цілі набори ножів, в піхвах мисливця - мисливський ніж, в інструментарії слюсаря - слюсарний і так далі.

Однак що ж робити, якщо потрібний ніж на кожен день? Якщо не універсальний, то хоча б котрий охоплює максимальний спектр банальний щоденних завдань і при цьому досить компактний, зручний та легкий. На щастя це абсолютно реальне завдання. Саме для таких випадків і існує EDC-ніж, це ж укладено в його назві "Every Day Carry knife", що перекладається як "ніж повсякденного носіння".

Характерні риси EDC-ножа:

 • Складна конструкція.
 • Компактність в складеному вигляді.
 • Невеликий клинок.

Під ці характеристики підходять EDC-ножі компанії SKIF. Серед найширшого спектра представлених екземплярів можна знайти слушний саме Вам ніж.

Вибір edc-ножа

Як саме зробити такий вибір? Все дуже просто. Задайте собі наступні питання:

 • Які саме завдання Вам прийдеться вирішувати цим інструментом майже кожен день? - Від цього залежить яка форма клинка Вам підійде, а також тип ріжучої кромки та форма руків'я, щоб вона була досить зручною для утримання.
 • Як Ви будете його носити. - Від цього залежать габарити EDC-ножа в складеному вигляді, наявність отвору для темляка, кишенькової кліпси та можливість її переставити на зручну Вам сторону.
 • Марка сталі клинка. - Це важливий фактор для вибору, тому що Вам рано чи пізно доведеться точити клинок, а також потрібно розуміти ступінь зносостійкості клинка - ніщо не вічне.
 • Матеріал накладок на руків'я. - Дуже важливо підібрати ніж, що саме Вам "лягає в руку", і не тільки форма руків'я, а також і матеріал накладок забезпечуватимуть цю необхідну характеристику.
 • Відкривання ножа. - Існує маса різних способів витягти меч з руків'я і привести його в робочий стан.
 • Фіксація клинка. - Замків, які фіксують клинок в розкритому стані, мабуть, не менше, аніж способів клинок відкрити.
 • Легальність EDC-ножа за кордоном. - Про це запитання мало хто замислюється, однак це важливо, якщо Вам доводиться часто подорожувати, можливо, доведеться окремо придбати ще один EDC-ніж підходять для іноземних вимог законодавства.

Ласкаво просимо в ножовий магазин SKIF Knives, де Ви зможете підібрати собі не просто EDC-ніж, а справжнього супутника на кожен день.

Ножи SKIF Knives

Почати слід з того, що хороший EDC-ніж повинен мати достатній конструкційний баланс. І клинок, і руків'я не просто так мають певну форму і матеріал. Геометрія ножа, причому і складного і з фіксованим клинком, дуже важлива. Якщо, наприклад, Ваш ніж має занадто масивний клинок, але маленьке непоказне руків'я, працювати їм буде важче або зовсім не зручно, як і навпаки, в разі з дуже великим руків'ям і маленьким клинком. Щоб дійсно правильно підібрати собі ніж "в руку", просто необхідно особисто прийти в магазин і поспілкуватися з консультантом, переглянути моделі, приміряти ніж так, як Ви підбираєте собі одяг. Саме так можна знайти саме той ніж, який буде зручний в роботі й носінні.

Недорогий ніж на кожен день

У таких випадках я б рекомендував звернути увагу на ножі SKIF. Річ у тому, що вони ідеально підходять як перший варіант EDC-ножа. Якщо Ви хочете знайти собі ніж, який будете відчувати в різних середовищах, то саме SKIF здивує і змусить задуматися "де у цього ножа межа?". У цьому моменті варто згадати про те, що SKIF Knifes використовує для своїх клинків сталі 8Cr13MoV і 9Cr18MoV. Це нержавіючі, високовуглецеві сталі із додаванням молібдену і ванадію, а також середнім або високим вмістом хрому. Це означає, що клинок з такої сталі прослужить досить довго і буде податливий до заточування. До того ж клинки SKIF Knifes мають фінішну обробку, яка додає корисної резистентності корозії та іншим негативним впливам зовнішнього середовища.

Говорячи про вибір сталі для клинка, потрібно враховувати що ми говоримо про бюджетний ножі й дорога сталь такому ножу ні до чого. Такому ножа в пору буде не дорога і витривала сталь як 8Cr13MoV, наприклад, яка є бюджетним аналогом японської сталі AUS-8A. Средньохромиста сталь в такій формулі дасть широкий спектр робочих функцій і здивує своєю стійкістю. Якщо Ви підібрали для себе модель ножа, скажімо, Tiger Paw, то в сукупності факторів сталі, геометрії, балансу, форми клинка і додаткових функцій - це прекрасний EDC-ніж.

Ніж SKIF Tiger Paw

А точніше про його переваги можна сказати так:

 • Він компактний і легкий, швидко відкривається за допомогою фліпера, а фіксується надійним і простим замком типу Frame-Lock.
 • Вдала і проста форма клинка (щось середнє між Drop point і Spear point), яка здатна виконувати базові операції: така форма дозволяє виробляти довгий різ і укол. Плюс в залежності від модифікації клинок може бути як у світлій, так і в темній фінішній обробці Stone Wash.
 • Форма руків'я дозволяє зручно утримувати ніж будь-яким хватом, має текстуровану накладку зі склотекстоліту G-10. І, до речі, фліпер також служить обмежувачем, що страхує від зісковзування і порізу, а значить працювати таким ножем - безпечно.
 • Для зручного носіння в складеному вигляді передбачена кишенькова кліпса у позиції tip-up та бекспейсер (деталь на задній частині руків'я меду лайнерами) з отвором під темляк. Завдяки цим простим деталям Вам буде зручно і просто носити з собою складений ніж і використовувати в необхідний момент.

В результаті у вас в руках відмінний EDC-ніж з широким вибором базових функцій, дешевий і колосально витривалий. І, коли настане останній час цього кишенькового партнера, Ви не зможете з ним просто так розлучитися. Як же можна забути "Гераклові подвиги" на які пішов цей ніж. І, швидше за все, його посмертним вівтарем стане не відро для сміття, а якась коробка старих, але все ще придатних інструментів або місце на поличці в майстерні.

Підібрати собі EDC-ніж це не просте завдання. Неможливо просто так взяти та знайти собі хорошого друга - потрібно бути обачним. Адже справжній друг - пізнається в біді. Тому ножі SKIF Knifes точно не підведуть Вас.